szybki-kontakt

Frankowa
Pomoc
Prawna.pl

unieważnimy Twoją
umowę kredytową

Pozew CHF

Kredyty zawarte we frankach szwajcarskich okazały się nie być tak doskonałą okazją, jak początkowo prezentowały je banki. Frankowicze, bo tak nazywane są osoby, które zdecydowały się na podpisanie umowy kredytowej, na przestrzeni lat spłacali kredyt we frankach na bardzo niekorzystnych dla siebie warunkach. Obecne orzecznictwo sądów w Polsce coraz częściej jest przychylne dla poszkodowanych kredytobiorców i orzeka o unieważnieniu umów kredytowych CHF. Nasi prawnicy posiadają swój liczny udział w wygranych sprawach CHF przeciwko wielu bankom. Jak wygląda proces tworzenia pozwu dot. kredytu we frankach szwajcarskich, ile można wygrać, czy warto go składać i w jaki sposób zrobić to skutecznie?

pozew franki

Jak tworzy się pozew CHF i czy warto się na niego zdecydować? 

Choć istnieje możliwość rozwiązania sprawy z bankiem na podstawie porozumienia i korzystnego dla kredytobiorcy odstąpienia od umowy kredytowej lub jej odfrankowienia, w praktyce banki nie decydują się na ugodę. Frankowicze są zmuszeni do podjęcia działań sądowych i złożenia pozwu za kredyt hipoteczny we frankach. Stworzenie go warto zlecić doświadczonej kancelarii specjalizującej się w pozwach CHF, dysponującej odpowiednią znajomością przepisów i prawa dotyczącego kredytów we frankach, a także posiadającej wysoki procent wygranych spraw sądowych, dający nadzieję na zakończenie sprawy z korzyścią dla Frankowicza. Szukając najlepszej kancelarii, warto sprawdzić ranking kancelarii od pozwów CHF.

Podstawą tworzenia pozwu dot. kredytów hipotecznych we frankach, jest przeprowadzenie darmowej analizy umowy we frankach i wychwycenie w niej przez prawników wszystkich nieprawidłowych zapisów, które zaważyły na uzyskaniu przez kredytobiorcę niekorzystnych warunków pożyczki, zmieniających jej kwotę na przestrzeni lat. Niestabilny kurs franka szwajcarskiego przy kredycie, który jest wypłacany w złotówkach, ale którego wysokość jest przeliczana na franki, sprawił, że wielu Frankowiczów spłacało raty nawet dwukrotnie wyższe, niż wynikałoby to z takiej samej umowy zawartej w złotówkach. Wówczas opłacalnym rozwiązaniem jest właśnie wniesienie pozwu CHF.

pozew franki

Ile mogę wygrać, składając pozew CHF?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi wskazującej na to, jakiego rzędu kwoty są możliwe do odzyskania przez Frankowiczów, którzy zdecydują się na wystąpienie do sądu z pozwem przeciwko bankowi, który udzielił kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich. Każdy przypadek jest rozpatrywany przez sąd indywidualnie, dlatego też tak ważnym zadaniem naszych prawników będzie dokładne przeanalizowanie umowy kredytowej w CHF i dopatrzenie się wszystkich nieprawidłowych zapisów, które można wykorzystać jako argument przed sądem. W zależności od tego, jak wysoka była kwota zaciągniętego kredytu, ile rat zostało spłaconych, ile rat pozostało do spłacenia oraz jakie były wysokości rat na przestrzeni lat, Frankowicz może odzyskać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych

Koszty pozwu kredytu hipotecznego CHF są znacznie niższe niż zyski, jakie można wyciągnąć w przypadku wygrania takiej sprawy. Oprócz honorarium przeznaczonego dla naszych prawników, opłacane są również koszty za postępowanie sądowe, jednak w przypadku wygranej to bank jest zobowiązany do pokrycia wszystkich kosztów procesu sądowego.

Ile kosztuje pozew CHF? 

Jako kancelaria oferująca pomoc Frankowiczom, obsługująca wyłącznie sprawy związane z kredytami we frankach i współpracująca z doświadczonymi w tej kwestii prawnikami, zawsze staramy się podejść do każdego przypadku indywidualnie i podejmować się pozwu za kredyt we frankach wyłącznie w przypadku stwierdzenia, że dana umowa kredytowa kwalifikuje się do prowadzenia sprawy. W związku z tym przeprowadzenie analizy umowy kredytowej do pozwu CHF odbywa się całkowicie za darmo. W ramach analizy otrzymają Państwo także pełną wycenę działań w razie podjęcia decyzji o złożeniu pozwu o kredyt hipoteczny we frankach. Nasze honorarium jest zawsze zależne od konkretnej umowy kredytowej i indywidualnego przypadku naszego Klienta oraz prawdopodobieństwa sukcesu. 

Po podjęciu decyzji o podpisaniu umowy i udzieleniu nam pełnomocnictwa do złożenia pozwu o kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, nasi prawnicy podejmą wszelkie działania niezbędne do wejścia z bankiem na drogę sądową i dochodzenia roszczeń z tytułu nieprawidłowo przygotowanej umowy frankowej, np. umowy denominowanej CHF Własny Kąt Hipoteczny.

Złożenie pozwu o kredyt we frankach przerywa bieg terminu przedawnienia się roszczeń i pozwala na podjęcie działań przedsądowych (przesłanie do banku wezwania do zapłaty oraz udostępnienie dokumentacji kredytowej), a następnie wejście na drogę sądową w przypadku nieuznania reklamacji przez bank.

Pomożemy Ci złożyć pozew CHF

🡳

Kontakt

  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez frankowapomocprawna.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)

  HS LEGAL
  Doradztwo Prawno-Gospodarcze
  Konrad Hnyluch Sobański

  NIP: 6912487897
  REGON: 387267111